Bestyrelsen & vedtægter

Foreningen DANMARK - LETLAND

Bestyrelsen

Næstformand 


Signe Struberga

Telefon: 2195 3831


E-mail: signe.struberga@danmark-letland.dk


Kasserer


Åse Lundbye

Gustav Esmanns Allé 6

2860 Søborg

Telefon 25 32 04 70


E-mail: aase.lundbye@danmark-letland.dk


Sekretær og redaktør


Lis Nielsen

Rosenlundsvej 8

3650  Ølstykke

Telefon 23 44 41 79


E-mail: lis.nielsen@danmark-letland.dk


Bestyrelsesmedlem, webmaster


Anda Dyrlund - Parbst

Horserød Byvej 3

3000 Helsingør

Telefon 2016 0963


E-mail: anda.parbst@danmark-letland.dk


Næstformand


Niels Bendix Knudsen

Lille Havelsevej 86

3310 Ølsted

Telefon 40 31 23 45


E-mail: niels.bendix@danmark-letland.dk


Bestyrelsesmedlem


Peter Fjerring

Frederik VI’s Allé 6, 1. th.

2000 Frederiksberg

Telefon 2025 1783


E-mail: peter.fjerring@danmark-letland.dk

Vedtægter

Suppleant


Holger Pyndt

Degnemose Alle 41

2700 Bronshøj

Telefon: 4043 4603


E-mail: holger.pyndt@danmark-letland.dk




 

Formand


Kirsten Gjaldbæk

Kongstedvej 12

2700  Brønshøj

Telefon 3871 1825


E-mail: kirsten.gjaldbaek@danmark-letland.dk


Foreningens Danmark-Letland vedtægter kan du læse HER.
Du skal brug Adobe Acrobat Reader for at åbne filen.

Persondatapolitik

Foreningens Danmark-Letland persondatapolitik kan du læse HER.
Du skal brug Adobe Acrobat Reader for at åbne filen.



Foreningen DANMARK - LETLAND

2019


Kongestedvej 12, 2700 Brønshøj, Danmark // tel: +45 3871 1825